Nowo powstający w Korczynie obiekt Szklane Lniane będzie pełnił funkcję Centrum Konferencyjno-Bankietowego. Unikatowa lokalizacja, nowoczesne i piękne wnętrza a także niepowtarzalny widok na Krosno to pierwsze co rzuca się w oczy gościom odwiedzającym nowe miejsce. Jednak to nie wszystko – Szklane Lniane będzie promować dziedzictwo regionu: len i szkło za pomocą nowoczesnych technologii.
Lniane historie opowiedziane przez wirtualne postacie.
Szklane Lniane w Korczynie w nowoczesny sposób promuje dziedzictwo regionu.
Naszą intencją było, aby zaciekawienie graczy dziedzictwem regionu tak, aby sami chcieli go odkrywać. Myślę, że opowieści snute przez bohaterów gry zaciekawią i małych i dużych – mówi Adam Charzewski ze spółki Investimus zarządzającej obiektem.
Wspomniana aplikacja to nie jedyne rozwiązanie High-Tech wdrożone przez Szklane Lniane.
Przenieś się w czasie i poznawaj okolice
Jedną z realizacji przygotowanych przez zespół Szklane Lniane jest aplikacja bazująca na rozszerzonej rzeczywistości (AR), dostępna bezpłatnie w Sklepie Play lub App Store.
Tradycje uprawy lnu i wytwórstwa z lnu to jeden z mało znanych aspektów dziedzictwa regionu, a przecież tradycje tkackie okolicy sięgają średniowiecza. Tkactwo lub uprawa lnu stanowiło kiedyś ważny aspekt życia mieszkańców Korczyny, Krosna i okolicy. Dzięki aplikacji poznamy pięć postaci, które w swoich opowieściach przeniosą nas w czasie i opowiedzą “lniane historie”.
Bohaterowie gry zostali ukryci w różnych lokalizacjach, więc aby ich poznać, gracz jest niejako zmuszony do wyjścia w teren – dzięki czemu gra ma również wymiar turystyczny. Do właściwych lokalizacji w których graczom pojawią się trójwymiarowe postacie nawiguje mapa.
Podczas spaceru, który przebiega aż przez trzy miejscowości poznamy pięć postaci: Przędzącą kobietę, która snuje legendę o Prządkach, Marię Konopnicką, która opowie bajkę swojego autorstwa “Jak to ze lnem było”, Jana Szczepanika, który wyjaśni na czym polegały jego wynalazki związane z tkactwem a także Tkacza Korczyńskiego dzięki któremu poznamy historię Towarzystwa Tkaczy oraz fikcyjną postać – Lenkę, która wygląda jak kwitnący len.
Technologia OLED, robot serwujący ulubione drinki
Wspomniana aplikacja to nie jedyne rozwiązanie High-Tech wdrożone przez Szklane Lniane. W obiekcie będzie można zagrać w grę w technologii VR, która z kolei przeniesie gracza do huty szkła w której czekają na niego zadania do rozwiązania związane ze szklanym rzemiosłem – kolejnym dziedzictwem regionu krośnieńskiego.
Ponadto w obiekcie dostępny będzie specjalny ekran bazujący na technologii OLED, inteligentne systemy rezerwacyjne czy robot, który będzie przygotowywał koktajle dla gości.